Tipy na výlet

Jindřichův Hradec a jeho okolí je vyhledávaným cílem tuzemských i zahraničních turistů. Sportovně založení návštěvníci neleznou dostatek atraktivních cyklotras v okolí mnoha zdejších rybníků a lesů . Nedaleko od domu se nachází lesní trasa na in-line brusle, která je vhodná i na procházky či projížďky vozíčkářů. Koupání je možné buď v okolních pískovnách (Jindřiš- 3km, Jarošov nad Nežárkou -2 km) nebo v nedalekém aqaparku (4 km), kde je možno využívat rekreační bazén s vyhřívanou vodou, tobogán a další atrakce jako divoká řeka, masážní trysky, vodní zvon apod. http://bazen.jh.cz/. Houbaři mohou začít se sběrem hned za domem. Kulturně založeným hostům můžeme doporučit návštěvu Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci, který po domluvě se správou hradu mohou navštívit a hosté na vozíku http://www.zamek-jindrichuvhradec.eu/, muzea (Krýzovi jesličky) http://www.mjh.cz/sekce/36-kryzovy-jeslicky, muzea fotografie http://www.mfmom.cz/muzeum.html a gobelínů http://www.dumgobelinu.cz/ atd. V Nové Bystřici (23km) bylo otevřeno velmi zajímavé muzeum veteránů, které je také bezbariérové http://www.muzeumveteranu.cz/


Za zmínku stojí i návštěva nedalekých měst Třeboně (35 km) , Telče (36 km) , Dačič (39 km) a Slavonic (40 km). Vyhledávaným místem je státní zámek Červená Lhota http://www.zamek-cervenalhota.eu/ a hrad Lanštejn http://www.hrad-landstejn.eu/


V Jindřichově Hradci provozují Místní dráhy dvě úzkokolejné železnice do Nové Bystřice a do Obrataně http://jhmd.cz/. V letní sezóně je pravidelně vlaková souprava tažena parní lokomotivou, což je zážitek nejen pro děti.


Díky zdejší soukromé stáji Zelený ráj můžete využít nabídku jízdy na koních určené pro zkušené jezdce i začátečníky, děti i dospělé.... http://www.zelenyraj-rodvinov.cz/.


Jindřichův Hradec se nachází blízko státních hranic s Rakouskem (27 km). Proto jsou častým cílem výletů i příhraniční města našich sousedů.


Informace k aktuálním akcím probíhajících v okolí jsou k dispozici na nástěnkách v apartmánech.

Apartmány POD LESEM
Rodvínov 103 a 3
377 01  Jindřichův Hradec

+420 606 538 928
apartmanypodlesem@seznam.cz